ازن و کاربردها آن

ازن و کاربردها آن

ازن یک ترکیب شیمیایی است که دارای سه اتم اکسیژن می باشد (O3).این گاز در سال ۱۸۴۰ میلادی توسط شیمی دان سوئیسی Christian Schonbein کشف شد. او این ماده را به علت وجود بوی آن ازن نامید.ازن گازی است تقریباً بی رنگ با بویی خاص شبیه بوی هوای تازه که پس از رعد و برق در کوهستان استشمام می شود و یا بویی که در کنار تخلیه الکتریکی در هوای آزاد به مشام می رسد. در دمای معمولی بصورت گاز است، نقطه هیجان آن ۱۱۲- و نقطه ذوب آن ۲۵۱-  درجه ساتیگراد و چگالی آن ۵/۱ برابر اکسیژن در شرایط استاندارد می باشد. حلالیت آن در آب کم ولی با کاهش دما افزایش می یابد. مولکول ازن پایدار نبوده و در نتیجه نمی توان آنرا انبار یا حمل نمود. این امر باعث می شود که تولید ازن همواره در محل مصرف صورت گیرد. لذا مراحل حمل و انبار کردن مواد شیمیایی که مراحلی بسیار خطرناک هستند، در این روش حذف می شوند. چه ازن ازطریق ماوراء بنفش و چه به صورت صاعقه بوجود آمده باشد، واکنش بعدی همیشه به صورت زیر است. ازن بوجود آمده سریعاً  تمام آلاینده های محیط را اکسید می نماید و نتیجه این اکسیداسیون تنها مواد اکسید شده و اکسیژن می باشد.

ازن تراپی چیست؟ (کتاب اکسیژن درمانی دکتر اد مک)

گیج کردن ذهن‌ها بسیار ساده است. برخلاف سلول های سالم انسان که عاشق اکسیژن هستند، بیماری های ناشی از ویروس، باکتری، قارچ و انگل  شامل HIV (ایدز) و سرطان، میکروب های التهاب مفاصل و سایر بیماری ها همانند اشکال اولیه موجودات زنده، تقریبا همگی بی هوازی هستند.

این بدان معناست که این میکروب ها نمی توانند در اکسیژن زندگی کنند . بنابراین چه اتفاقی برای این ویروس‌ها و باکتری های بی هوازی رخ می دهد اگر به طور کامل در احاطه اکسیژن خالص بسیار انرژیک برای مدتی طولانی قرار گیرند؟ چه می شود اگر مقدار کافی از این شکل اکسیژن یا ازن به صورت آرام و بی خطر، به وسیله بای‌پس شش‌ها در طول چند ماه، روزانه وارد بدن شود و در نهایت تمام مایعات بدن و هر سلولی را اشباع کند؟ آیا بیماری‌های ناشی از میکروب که نمی توانند در مجاورت اکسیژن زندگی کنند، مجبور به خروج نخواهند شد؟

تمام ۳۰ روش اکسیژن درمانی شامل اوزون، موثر هستند زیرا بدن را غرق در اتم های یگانه اکسیژن می کنند. اکسیژن یگانه و محصولات ثانویه آن، اکساینده های بسیار انرژیکی هستند. آنها مواد زائد ، آلودگی و میکروب ها را می سوزانند . آنها نمی توانند از خودشان مراقبت کنند زیرا یا خنثی هستند یا اشکال بدوی حیات.

سلول های نرمال بدن از خودشان در برابر اثرات اکسیداسیون اکسیژن به وسیله تولید طبیعی آنتی‌اکسیدان به محافظ خود پوشش داده و مراقبت می کنند.۶۶% بدن از آب تشکیل شده است. اکثر شهرهای اروپایی و آمریکا، آب شهری خود را به وسیله عبور دادن اوزون، تصفیه می کنند تا تمام ویروس ها و باکتری ها و … را از بین ببرد. مقاله غیرفعال کردن جنبش ویروس و باکتری به وسیله استفاده از اوزون، نوشته کاتزنلسون و دیگران (۱۹۷۴) را مشاهده کنید.

بسیاری از آب های بسته بندی شده در ایالات متحده نیز از همین روش تصفیه به وسیله اوزون استفاده می‌کنند. از آنجایی که دو سوم بدن آب است، همین قواعد تصفیه، مستقیما برای ما نیز اعمال می شود. اوزون از طریق مایعات بدن شما برانگیخته می شود تا آنها را گندزدایی و تصفیه کند.

این روش به وسیله پزشکان حاذق برای بیش از ۱۰۰ سال برای درمان بیماران به طور موفقیت آمیز استفاده شده است. این کار ساده است. اکسیژن طبیعی دریافتی ما از هوا، غذا و آب، روشی است که طبیعت تعبیه کرده است تا ما را به وسیله اکسیداسیون طبیعی میکروب ها و سموم، سالم و تمیز نگه دارد. متاسفانه به علت آزمندی و خودمحور بودن انسان، بشر، اکوسیستم را آلوده، جنگل ها را از بین برده و به اقیانوس ها آسیب زده است.

دو منبع وجود دارد که تمام اکسیژن از آنجا می آید . بنابراین چون ما بدون اکسیژن، ناکارا هستیم، بدن ما نمی‌تواند زباله ها را بیرون بریزد (اکسید کردن). حتی لایه اوزون بالای سر ما که از ما در مقابل اشعه ماورای بنفش محافظت می کند ، زمانی متولد شد که جنگل های بارانی، اکسیژن را در نهایت تبدیل به اوزون کردند. حذف اکسیژن تولید شده توسط جنگل ها و آزمایشات اتمی که اکسیژن طبیعی را به ایزوتوپ تبدیل کرده و قابلیت تبدیل آن به اوزون را از بین می برد ، مستقیما با حفره مرموز در لایه اوزون مرتبط است.

من صدها بیمار مبتلا به ایدز و سایر بیماران را مشاهده کرده ام که در حال اوزون تراپی بودند . زمانی که آنها درمان را آغاز می کردند ، خون آنها کثیف ، بیمار و بسیار خالی از اکسیژن است که تقریبا خون آنها را به رنگ تیره درمی‌آورد . با وارد کردن اوزون به بدن برای یک مدت ، خون به رنگ قرمز آلبالویی بازمی‌گردد ، و تمیز می گردد. خودمحوری انسان در حال حاضر مانع کاوش استفاده از اوزون در سیستم پزشکی ایالات متحده ، بدون دردسرهای زیاد می شود. برای مثال در نیویورک، گفتن اینکه یک درمانی به ایدز کمک می کند ، ممنوع است. این قانون به عنوان بهانه ای برای تعطیل کردن آزمایشات کلینیکی استفاده از اوزون ، پیش از آنکه آنها بتوانند مستنداتی را تولید کنند استفاده شده است . در حال حاضر مستندات زیادی در مجلات مهم وجود دارد.

ازن و کاربردها آن

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *