دستگاه ED-DBD PLASMA

دستگاه ED-DBD Plasma مبتنی بر فناوری پلاسما می باشد که امروزه در صنعت پزشکی کاربرد گسترده ای دارد. این دستگاه مجهز به دو هندپیس DBD Plasma و Plasma Pen می باشد. پراب های مختلف تعبیه شده برای این دستگاه به پزشک این امکان را می دهد تا برای اندیکاسیون های مختلف درمانی و با توجه به نیاز بیمار از آن استفاده بهینه را داشته باشد.

 

 

 

⭐ دارای ٩ کارایی مختلف در پوست

⭐پاکسازی سلولهای مرده و مواد زائد توسط امواج فراصوت
⭐جلوگیری و کاهش چین و چروک
⭐پاکسازی کک و مک و آکنه
⭐درمان لک های تیره
⭐بهبود منافذ باز پوست
⭐ جوانسازی ، سفت سازی و احیای بافت
⭐بهبود تاثیر کرم ها و سرم های لایه برداری وهدایت اسان امواج
⭐میکروب و باکتری زدایی از سطح پوست
⭐ دستگاهی با قدرت آبرسانی فوق العاده بر روی پوست

 

 

 

 

دارای چهار عدد الکترود با چندین کارایی متفاوت

🔸الکترود قارچی شکل: مناسب گونه ها، پیشانی، گردن، قفسه سینه، کمر
🔸الکترود نوک تیز: ماسب اطراف چشم، هدف گیری نقاط کوچک، لکه های آکنه کیستی
🔸الکترود شانه ای: مناسب پوست سر، مو
🔸الکترود قاشق مانند: مناسب گونه ها، پیشانی، گردن، پوست

اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از انجام پلاسماپن:

۱)    دو تا چهار هفته قبل از پلاسما از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده از دستگاه ها و مواد برنزه کننده، پرهیز کنید.

۲) ۲۰ الی ۳۰ روز قبل ازپلاسمااستفاده از محصولات ضد پیری و لایه بردار را متوقف کنید. در صورت امکان از مصرف آسپرین، ادویل و ناپروکسن یا هر نوع داروی ضد التهابی دیگر اجتناب کنید. از هر نوع درمان های اسیدگلیکولیک پرهیز کنید. استفاده از مینوسیکلین، تتراسایکلین و داکسی‌سایکلین را متوقف کنید. از اپیلاسیون، مالش ساینده، و درمان‌ها میکرودرم ابریژن اجتناب کنید.

۳) قبل از انجام پلاسمابیمار باید توسط پزشک متخصص معاینه شود. انتظارات بیمار بررسی شده و میزان بهبود از طرف پزشک و متد انجام کار مشخص شود.

۴) در زمان انجام پلاسما نیازی به آمپول بی حسی و… نیست و تنها استفاده از کرم های موضعی بی حس کننده که معمولا حاوی لیدوکائین و یا پریلوکائیین هستند، کفایت می کند. این کرم ها را  ساعتی قبل از انجام لیزر بر موضوع مورد نظر می زنند تا بیمار در هنگام انجام کار درد زیادی را احساس نکند.

۵) طول مدت انجام پلاسما معمولا حدود۱۵ دقیقه است. و بعد از پایان کار پوست محل پلاسماملتهب و برافروخته است. معمولا پزشک این بر افروختگی را با کمپرس یخ و سرمای موضعی (دستگاه ایر کولینگ )کاهش می دهد.

۶)،جهت افزایش سرعت بهبود ممکن است کرم هایی مثل زینک اکساید و کرم های ترمیم کننده و آنتی بیوتیک توسط پزشک تجویز شد.

۷) روز بعد از انجام پلاسماپوست حالت شبیه به سوختگی خفیف یا آفتاب سوختگی می شود و کمی تیره تر به نظر می آید. این حالت طی یک هفته و با پوست اندازی بهبود می باید؛ و طی حدود دو هفته سرخی و دلمه های تشکیل شده روی پوست نیز از بین می رود.

۸) در این مرحله فرد پوستی تازه که گلگون و نازک و شفاف است را احساس می کند؛ که طی حدود سه هفته نیز این سرخی خفیف از بین می رود پوست شما به حالت کاملا طبیعی و البته جوان شده برمی گردد .

۹) طی ۶ روز بعد از انجام پلاسما توصیه می شود زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید همچنین پس از گذر از این مدت و تا بهبود کامل پوست (حدود ۳ هفته) نیم ساعت قبل از خروج زا منزل حتما کرم ضد آفتاب با اس پی اف بالاتر از  ۳۰ بزنید.
۱۰) همچنین در هفته اول پس از پلاسما به هیچ وجه از کرم های معمول و لوازم آرایشی استفاده نکنید.

۱۱)  در صورت ایجاد دلمه بر روی موضع تحت درمان با پلاسما از کندن و دستکاری کردن آن خودداری کنید

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *