Carboxy-treatment

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی روشی است که شامل تزریق های ظریف دی اکسید کربن در زیر سطح پوست می شود. این روش درمانی برای 72 اندیاسیون مختلف مانند رفع سلولیت و چربی های موضعی، روشن سازی سطح پوست، رفع استریا، القای کلاژن سازی و جوانسازی پوست و … کاربرد دارد. در این روش علاوه بر القای کلاژن سازی، به کمک القای رگزایی خون رسانی به بافت را افزایش داده و موجب بهبود کیفیت بافت مورد نظر می شود.

با افزایش سن، با کاهش خونرسانی و در نتیجه کمبود اکسژن و مواد مغزی به سلول ها، آنها با کاهش فعالیت همراه می شوند. در کربوکسی تراپی نوعی فریب بدن رخ می دهد با این مضمون که با القای CO2 در نقطه ای از بدن، سیگنال کمبود اکسیژن به مغز ارسال شده و سیگنال های عصبی دستور اکسیژن رسانی به بافت مورد نظر را می دهد که این امر موجب افزایش خون رسانی و در نتیجه بهبود بافت مورد نظر می گردد.

آیا کربوکسی تراپی دردناک است؟

شاید اصطلاح no pain no gain ( بدون درد و رنجش به هدف نخواهی رسید ) را شنیده باشید. در اینجا یک استثنا وجود دارد و آن هم کربوکسی تراپی است زیرا در این روش بدون کمترین درد به نتایج درخشانی دست پیدا خواهید کرد. در این روش از نیدل های بسیار ظریفی برای تزریق CO2 استفاده می شود که بیمار بدون کمترین حس ناخوشایندی درمان را تجربه خواهد کرد.

نتایج کربوکسی تراپی به چه صورت است؟ چقدر ماندگاری دارد؟

برخی از بیماران در اولین جلسه درمان نتایج بهبودی را مشاهده خواهند کرد. در اکثریت موارد با توجه به اندیکاسیون مورد نظر و خصوصیات فیزیولوژیک بیمار به جلسات بیشتری جهت کربوکسی تراپی نیاز پیدا خواهد کرد. در اغلب موارد بهترین نتیجه بعد از 4 تا 6 جلسه کربوکسی تراپی مشاهده خواهد شد و این نتایج با توجه به پارامترهای فیزیولوژیک بیمار و نحوه زندگی و محیط پیرامونی می تواند بین 6 ماه تا چند سال ماندگاری داشته باشد.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *