foto1-rejuvenecimiento-facial

نانوفت چیست؟

نانوفت، چربی فرآوری شده بدن است که حاوی غلظت بالایی از سلولهای بنیادی است.سلول های بنیادی به سلول هایی گفته میشود که هنوز تمایز پیدا نکرده و قابلیت تمایز به سلول های اختصاصی را دارند و قادرند با تقسیم سلولی ، سلولهای بنیادی بیشتری تولید کنند.این سلول ها در بازسازی بافت های آسیب دیده اهمیت بسیار زیادی دارند
در این روش درمانی ، ابتدا سلول های بافت چربی از ناحیه ران ها . یا شکم برداشته میشوند این بافت چربی تکینک ویژه ای طی یک فرآیند پیچیده فرآوری شده و چربی بسیار لطیف و ابریشم گونه ای که حاوی سلول های بنیادی فراوانی است به دست می آید.
مشخص شده است که نانوفت تاثیر معجزه آسایی در جوان سازی داشته و پوست های آسیب دیده و تغییر رنگ یافته یا آفتاب سوخته و پیر را بهبود می بخشد.این تکنیک برای جوانسازی و از بین بردن کبودی ، گودی،چین و چروک زیرچشم از بین بردن چروکهای سطحی صورت،گردن،ناحیه دکولته اثرات شگفت انگیزی به همراه دارد.
سلول ها و فاکتورهای رشد داخل بافت چربی قادرند بافت های آسیب دیده را ترمیم کرده و سلولهای پوست را به تولید کلاژن تحریک کنند و خاصیت کشسانی پوست و نشستن پروتئین های ساختاری لازم برای پوست را تقویت میکند همچنین این کار تاثیر مثبتی بر محو شدن جای زخم ها و اسکار دارد (به خصوص در صورتی که همراه تزریق چربی داخل جلدی باشد نتایج شگفت انگیزی حاصل خواهد شد)

مزایا و کاربردهای نانوفت گرافت:

تا پیش از این روش های آنزیمی متداول ترین راه فراوری بافت چربی برای جداسازی سلول های بنیادی بوده است که به دلایل مختلف پزشکان را با مشکل مواجه می کرد. اولین مشکل نیاز به انجام این روش آنزیمی در محیطی تحت شرایط GMP بود که وجود اتاق تمیز با کلاس بالا را ملزوم می داشت. از طرف دیگر روش آنزیمی زمان‌بر بوده و پروسه فراوری را طولانی می کند.

روش NanoFat با کمک نیروهای مکانیکی، نیاز به آنزیم را برای فراوری بافت چربی از بین می برد. این روش بدلیل استریل بودن و closed بودن تمام مراحل و عدم نیاز به آنزیم به عنوان یک روش با حداقل دستورزی ( Minimal Manipulation ) مطرح می باشد. در این روش بافت چربی حاصل از لیپوساکشن طی مراحل شستشو، خرد شدن مکانیکی و فیلتراسیون به یک بافت هموژن بسیار ریز غنی از سلول های بنیادی و فاکتورهای رشد فراوری می شود که قابلیت تزریق با استفاده از سرنگ هایی با سر سوزن بسیار ریز ( ۲۷G-30G ) را به پزشک می دهد.

فوائد استفاده از بافت چربی بصورت اتولوگ

بافت چربی قابلیت کاربردهای مختلفی در زمینه ترمیم و بازسازی بافت‌های آسیب دیده در جراحی‌های ارتوپدی می‌باشد.

 • بافت چربی به مقدار فراوان در بدن انسان موجود است.
 • بافت چربی به راحتی و با روشی غیرتهاجمی همراه با بی حسی موضعی قابل استحصال می باشد.
 • بافت چربی حامل سلول هایی است که علاوه بر تولید بافت چربی قابلیت تمایز به دیگر سلول ها را داشته و در ترمیم دیگر بافت ها نیز می تواند کاربرد داشته باشد.
 • بر خلاف سلول های بنیادی موجود در مغز استخوان، کیفیت و مقدار سلول های بنیادی موجود در بافت چربی با افزایش سن کاهش پیدا نمی کند

چه کسانی کاندید استفاده از این فراورده می باشند؟

 • کسانی که در طی یک آسیب دچار محدودیت در انجام حرکات فیزیکی شده اند
 • کسانی که در بافت های نرم ناحیه تاندون ها، لیگامنت ها و عضلات دچار آسیب شده اند. جهت بازیابی عملکرد، این بافت ها نیازمند ترمیم در کنار انعطاف پذیری می باشند.
 • کسانی که دیگر روش های درمانی چون فیزیوتراپی، داروهای ضد التهابی و تزریق استروئیدها بر روی آن ها اثر نکرده است.
 • کسانی که به دنبال یک روش غیرتهاجمی جایگزین جراحی می باشند.
 • کسانی که پزشک برای آن ها استفاده از لیپوجمز را همراه با انجام جراحی تجویز کرده است.

فوائد این روش درمانی

 • می تواند به عنوان جایگزین یا یک درمان مکمل برای جراحی مطرح باشد.
 • بافت چربی به راحتی و بصورت غیرتهاجمی همراه با بی حسی موضعی قابل استحصال می باشد.
 • بر خلاف سلول های بنیادی موجود در مغز استخوان، کیفیت و مقدار سلول های بنیادی موجود در بافت چربی با افزایش سن کاهش پیدا نمی کند.
 • مواد التهابی و خون از بافت چربی خارج شده و خصوصیات طبیعی بافت چربی حفظ می شود. لیپوجمز تمایل به ماندگاری در ناحیه هدف داشته و این امر موجب ماندگاری فوائد آن در زمان طولانی تری در بافت هدف می شود.
 • به عنوان یک محصول مورد تائید FDA قابلیت استفاده به عنوان یک روش با حداقل دستورزی را دارا می باشد.

دیوایس های پیشنهادی برای استفاده بهتر و آسانتر از این کیت :

SHAKER : جهت راحتی پزشک و کاهش زمان فرایند خرد سازی بافت های حجیم و تبدیل آن به نانوفت از این دستگاه استفاده میشود.

ULTRASONIC CLEANSER :تمیز کردن ابزار های این کیت به خاطر خاصیت چربی بسیار سخت و زمان بر بوده به کمک این دستگاه شستشوی دقیق صورت گرفته و در زمان صرفه جویی میگردد.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *