photo_2019-02-02_09-28-46-1024x542

برگزاری بیست و یکمین جلسه کارگروه شرکت های دانش بنیان

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، بیست و یکمین جلسه “کارگروه شرکت‌های دانش‌بنیان” ستاد با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، مدیران عامل و نمایندگان شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه ها به سرپرستی مدیر فناوری و تجاری سازی ستاد در تاریخ ۹ بهمن ماه ۱۳۹۷، در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

در ابتدا دکتر حمیدیه بر لزوم مشارکت مراکز تحقیقاتی فعال در ساخت تجهیزات مورد نیاز مرتبط با حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی تأکید نمود و افزود: می بایست قابلیت این دستگاه ها چند کاربردی باشد و بتوان با کمترین هزینه ممکن در درمان انواع بیماری های صعب العلاج از آن استفاده نمود.

در ادامه مهندس دهقانپور به ارائه طرح در زمینه طراحی و ساخت دستگاه CliniMACS Prodigy پرداخت و گفت: این دستگاه در زمینه تولید و آماده‌سازی سلول های CAR-T که امروزه در درمان سرطان بسیار موفقیت آمیز بوده است کاربرد دارد. این دستگاه سلول های CAR-T را در فضای بسته و به صورت Clean آماده سازی کرده که محصول نهایی قابل تزریق به بیمار خواهد بود.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *