photo_۲۰۱۷-۱۲-۱۸_۱۳-۳۷-۰۰-1024x768

سابسیژکتور نوآوری جدیدی جهت درمان جوشگاه‏ های آکنه، سلولیت و جوانسازی پوست

گفت و گو با معید دهقانپور مخترع جوان فعال در حوزه سلول‏ های بنیادی و پزشکی بازساختی

مهندس معید دهقانپور موسس و مدیرعامل جوان شرکت فناوران سپید جامگان در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول های بنیادی به معرفی خود و فعالیت‏ های شرکت پرداخت. وی که از دانش ‏آموختگان برتر دانشگاه تهران در رشته برق و الکترونیک می باشد، تاکنون توانسته است علاوه بر کسب مقام اول مسابقات رباتیک و جشنواره جوان خوارزمی ۵۶ اختراع در اداره مالکیت صنعتی ثبت کند.

وی گفت: به واسطه دکتر امیرخانی با مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران آشنا شده و به حوزه وسیع سلول‏ های بنیادی و پزشکی بازساختی وارد شده است. یکی از اولین اختراعات ایشان در این حوزه که سریعا توانست در جامعه متخصصان پوست و مو مورد پذیرش قرار گیرد «سابسیژکتور» است که جهت تزریق فیبروبلاست در لایه درم بکار می رود. نوآوری جدیدی جهت درمان جوشگاه‏ های آکنه، سلولیت و جوانسازی پوست محسوب می شود. در این روش ابداعی به جای سوراخ کردن‏ های مکرر توسط سوزن نوکور، فقط از یک سوراخ (ایجاد شده با سر سوزن شماره ۱۸) که اغلب کنار گوش ایجاد می شود در زیر پوست کل ناحیه وارد شده و عملیات سابسیژن و پاره کردن بافت های فیبروتیک را طی مدت کوتاهی انجام می ‏دهد.

این روش نه تنها در درمان اسکارهای آتروفیک آکنه کاربرد دارد بلکه در درمان چین ‏های عمیق صورت و نیز بهبود قابل توجه هرگونه اسکار آتروفیک و فرورفته (اسکارهای خطی سزارین یا آپاندیسیت یا کوله سیستکتومی)، جوان سازی کلی پوست در پوست ‏های دارای چین و چروک و دچار سولار الاستوز وسیع و همچنین در بهبود سلولیت نیز استفاده می‏شود… ادامه مطلب  سایت ستاد توسعه علوم و فناوریهای سلولهای بنیادی

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *