110285-300x200

سخنرانی مهندس دهقانپور در اولین کنگره دانشگاه نسل سوم در دانشگاه علوم پزشکی ایران

دانشگاههای نسل سوم کارآفرین، ارزش و ثروت آفرینند و نوآوری فنآورانه، تجاری کردن تکنولوژی دانشگاهی و ایجاد اشتغال مولد برای فارغ التحصیلان خود و جامعه را سر لوحه اهداف عملکردی خود می دهند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ایران ،سوم دی ما ۱۳۹۹ ، اولین کنگره دانشگاه نسل سوم با حضور جمعی از محققان، اندیشمندان و صنعتگران  در محورهای «ویژگی ها و شاخص ها»، «ارزیابی، چالش ها و فرصت ها»، «دانشگاه کارآفرین و خلق ارزش» و «تفکر انتقادی و اخلاق پزشکی» و با همت مرکز مشاورین جوان دانشگاه علوم پزشکی ایران کار خود را آغاز کرد.
دکتر جلیل کوهپایه زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران و رییس کنگره، در سخنانی، با تبریک هفته پژوهش و تشکر از کانون مشاوران جوان دانشگاه (مجد)، متولی برگزاری اولین کنگره دانشگاه نسل سوم، ضمن اشاره به شاخصه های دانشگاه نسل سوم، بر مشارکت دانشجویان هوشمند و مستعد در تصمیم سازی های دانشگاه تاکید کرد.

در این رویداد، جناب اقای مهندس دهقانپور مدیرعامل شرکت دانش بنیان فن آوران سپیدجامگان به معرفی دستاوردهای این شرکت پرداخته و به فراز و فرودهای مسیر پیشرفت به عنوان یک کارآفرین نمونه پرداخت. ایشان با توصیه بر پشتکار جوانان از آن ها خواست که در مسیر کارآفرینی مایوس نشده و با استفاده از ایده های نو سعی در ساده سازی مسیر و حل مشکلات فرارو بپردازند. ایشان رفع چالش های جدید را منوط به شرایط سنجی و آینده نگری دانسته و تمرکز بر یک موضوع را مانع پیشرفت دانستند. لزوم همگرایی دانش های موجود برای تولید محصولات جدید و کاربردی از دیگر مسائل مطرح شده توسط جناب آقای مهندس دهقانپور در این رویداد بود.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *