MACS-2-1024x1001

طراحی و تولید دستگاه MACS که دستگاهی کاربردی و مهم در فناوری سلول های بنیادی

🏆افتخاری دیگر توسط شرکت دانش بنیان فن آوران سپیدجامگان 🏆
طراحی و تولید دستگاه MACS که دستگاهی کاربردی و مهم در فناوری سلول های بنیادی است، رتبه این شرکت در مبحث سلول های بنیادی را به رتبه دوم در جهان ارتقا داد و بعد از کشور آلمان، کشور عزیزمان ایران دارای این تکنولوژی ارزشمند است.

محققان ایرانی موفق به ساخت دستگاهی «های تک» در حوزه سلول درمانی شدند تا با دستیابی به این فناوری پیشرفته ایران در جایگاه دوم دارندگان آن پس از آلمان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اکنون کارآفرینان و نوآوران ایرانی در حوزه های مختلف علمی حرف هایی برای گفتن دارند. سلول های بنیادی، نانو و علوم شناختی از حوزه های مرز دانش هستند که جوانان و محققان ایرانی کمر همت را بسته اند تا با فعالیت آنها از قافله حرکت علمی دنیا عقب نمانیم. در این میان باید فعالیت شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف را برجسته و چشمگیر دانست. شرکت هایی که در آنها جوانان و محققان خلاق کنار هم قرار گرفته اند و دستاوردهای مختلفی را برای جامعه به ارمغان آورده اند. شرکت دانش بنیان فناوران سپید جامگان یکی از آنها است که نمونه اولیه نسل جدید دستگاه جداسازی سلولی MACS را به صورت مجزا تولید کرده است. فناوری تولید این دستگاه «های تک» است و پیش از این تنها آلمان تولید کننده آن بود اما با این اقدام محققان ایرانی و بومی کردن این فناوری در داخل کشورمان در جایگاه دوم دارندگان این فناوری پیشرفته قرار گرفت.

معید دهقان پور مدیر شرکت دانش بنیان فناوران سپید جامگان درباره این دستگاه بیان کرد: این دستگاه قابلیت جداسازی سلول های مدنظر از میان تعدادی سلول را دارد. دستگاه کار پالایش سلولی را انجام می دهد و خروجی آن سلول های سالم مدنظر محقق است. البته جداسازی نمونه های مولکولی نشاندار شده با ذرات آهن ربایی نیز از قابلیت های دیگر این دستگاه است. کاربردهای آن متنوع و گسترده است که می توان به کاربرد در درمان ام اس، انواع سرطان ها و حتی تولید پلاکت اشاره کرد.
اخبار مربوط به این تکنولوژی را می توانید در لینک زیر مطالعه فرمایید.

http://dolat.ir/detail/319265

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *