نقش نانوفت در بهبود اسکلروز لیکن ناحیه ژنیتال

نقش نانوفت در بهبود اسکلروز لیکن ناحیه ژنیتال

در این مطالعه محققان به نقش نانوفت در بهبود اسکلروز لیکن ناحیه ژنیتال و از طرف دیگر زیباسازی و بهبود زندگی جنسی بیمار پرداختند.
اسکلروز لیکن نوعی بیماری التهابی است که اغلب در ناحیه بین واژن و مقعد دیده می شود و علاوه بر ظاهر ناخوشایند بر روی کیفیت روابط جنسی و در نتیجه کیفیت زندگی تاثیر منفی دارد.
در این مقاله از نانوفت برای بهبود بیماری با اسکلروز لیکن شد. علاوه بر آن از نانوفت به عنوان یک عامل فیلری جهت زیباسازی ناحیه ژنیتال و بهبود رابطه جنسی استفاده شده است.این بیمار دارای labia Majora مسطحی بود که کاملا labia Minora و کلیتوریس را پوشانده بود. و همچنین دهانه واژن نیز بسیار باریک و کوچک بود که موجب می شد رابطه جنسی دردناک باشد.
۱۰ ماه پیگیری بعد از تزریق نانوفت نشان داد که ناحیه labia majora با حجم دهی مناسبی مواجه گشته است و از طرف دیگر قوام پوست ناحیه دهانه واژن نیز بطور چشمگیری بهبود یافته است.نتایج این مطالعه نشان داد که نانوفت غنی از سلول های بنیادی و فاکتورهای رشد بوده که موجب بهبود بسیاری از بیماری ها از جمله اسکلروز لیکن می شود.این مطالعه نشان داد که فرد دارای اسکلروز لیکن بعد از درمان به کمک نانوفت با بهبودی موثری مواجه گشته است.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *